Menu
header photo

The Blogging of Marks 300

smarthouston3's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://writeablog.net/riverapeacock7/kancelaria-upadlosc-konsumencka-fq2n
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka po zmianachBadając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie postaram się rzucić nieco światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w naszym systemie prawnym, lecz do tej pory mogły z niej korzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Teraz (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Jednakże, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi wykonać wiele przesłanek. Wstępnie przychodzi wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład osób, które zaciągnęły wiele zadłużeń i kwoty rat przewyższają uzyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.